Home
Program
Info
Calendar
Map
Getting Here
👁
Tickets
a
Home
Program
Info
Calendar
Map
Getting Here
👁
Tickets
🍑
>
13
14
15
16
17
18
19
20
Friday 18 January
various times
Stompin
Chameleon
(AUS)
Painting Studio, School of Creative Arts, Launceston
9.30am
–5.30pm
Pete Mattila
Catalysis
(AUS)
Design Tasmania, Launceston
10am
–4pm
Formal
(AUS)
Poimena Gallery, Mowbray Heights
10am
Yirinda
(AUS)
Fairy Dell, Cataract Gorge Reserve, Launceston
12
–10pm
Heath Franco
(AUS)
Ground floor, Launceston Workers Club, Launceston
12
–5pm
Lou Conboy
Sisyphina
(AUS)
Sawtooth ARI, Launceston
12
–5pm
Margie Livingston
Circumambulation: Launceston
(USA)
Sawtooth ARI, Launceston
12
–2pm
Mona Foma Soma
(AUS)
Civic Square, Launceston
12
–10pm
Rosie Deacon
FFS (Fashion Forest Seduction)
(AUS)
Second floor, Launceston Workers Club, Launceston
5
–9pm
Adele Varcoe + Self-Assembly
Onesie World 2.0
(AUS/FIN)
Painting Studio, School of Creative Arts, Launceston
5
–9pm
ArtRage
(AUS)
Touring Exhibition Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston
5
–10pm
Cinemofo
QVMAG Theatrette, Inveresk Precinct, Launceston
5
–9pm
Interweave Arts
Mini Arts Trail
(AUS)
Painting Studio, School of Creative Arts, Launceston
5
–9pm
Jen Brown + Helene Weeding
Heavenly Bodies
(AUS)
QVMAG Planetarium, Inveresk Precinct, Launceston
5
–9pm
Lou Hubbard
The Léger Melee
(AUS)
Object Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston
5
–9pm
Madeleine Flynn + Tim Humphrey
Pivot
(AUS)
School of Creative Arts Lawns, Inveresk Precinct, Launceston
5
–9pm
Nick Ryan
Machine 9
(UK)
Community Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston
5
–9pm
Soma Lumia with Jim Moginie
Takayna Anthropocene Blues
(AUS)
Annexe Rehearsal Room, Inveresk Precinct, Launceston
5.30pm
Tasdance
Yatra
(AUS)
Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston
5.45
–6pm
Sabu Orimo
(JAP)
Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston
6
–7pm
Black Jesus Experience
(AUS)
Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston
6
–8pm
Ubu Studio
(AUS)
School of Creative Arts, Launceston
6.45pm
Tasdance
Yatra
(AUS)
Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston
7
–8pm
Julia Holter
(USA)
Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston
7.30
–8.25pm
Dana Gingras + group A + Sonya Stefan
anOther
(CAN/JAP)
Earl Arts Centre, Launceston
8pm
Kenny Pittock
(AUS)
Albert Hall, Launceston
8
–9pm
Les Filles de Illighadad
(NER)
Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston
8
–11pm
Robin Fox
The Launceston Constellation
(AUS)
Albert Hall, Launceston
9
–10.30pm
Oneohtrix Point Never
Myriad
(USA)
Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston
10pm
til late
Faux Mo
Friday Night
(18+)
Dicky Whites Lane, Launceston
11
–11.15pm
Sabu Orimo
(JAP)
Albert Hall, Launceston
11.15pm
Kuniko Kato
(JAP)
Albert Hall, Launceston
c
d
e
SUBSCRIBE